Projektowanie domów

Jak stworzyć projekt domu?

Jak stworzyć projekt domu? Stworzenie projektu domu jest rzeczą tak naprawdę niezwykle trudną do zrobienia. Trzeba być w tej kwestii odpowiednio wykształconym, żeby wiedzieć, w jakim momencie co i jak zrobić. Jedna kreska na papierze postawiona nie w tym miejscu, co trzeba albo ułamek milimetra za krótka lub za długa może spowodować duże różnice w późniejszym wyglądzie domu albo nawet i to, że okaże się on niebezpieczny do tego, aby w nim mieszkać. W związku z tym, żeby stworzyć projekt domu, trzeba się na tym znać. Nie wystarczy jeden krótki kurs, trzeba iść na odpowiednie studia. A studiami takimi, na których bez dwóch zdań można się tego nauczyć, są studia architektoniczne. Architektura sama w sobie wymaga dużej wiedzy nie tylko z zakresu kreślarstwa, a więc przedstawiania projektu już na kartce – takiego, który potem oglądają zainteresowani klienci i który się wystawia na sprzedaż. Trzeba wiedzieć bardzo dużo na temat różnego rodzaju materiałów budulcowych oraz tego, w jaki sposób je ze sobą spajać. Trzeba znać się na konstrukcjach. Inżynierowie z budownictwa pomagają w takiej sytuacji, niemniej jednak sam architekt też powinien posiadać przynajmniej podstawową wiedzę z tego zakresu. Ale podstawowa może być tylko na początku jego pracy.

Termo Organika dla Twojego domu

Termo Organika dla Twojego domu Warto skorzystać z produktów Termo Organika. Ciepły dom to szczęśliwy dom. Aby marzenia o ciepłym domu spełniły się, warto skorzystać z oferty Termo Organika. Bogaty asortyment dotyczy różnych materiałów izolacyjnych, stosowanych do ocieplania ścian, dachów, podłóg jak i fundamentów. Sukces materiałów izolacyjnych przejawia się wysokim standardem energooszczędności. Bogata oferta materiałów izolacyjnych pozwala na budowę budynku o dowolnej funkcji architektonicznej. Funkcja materiały izolacyjnych dotyczy wspomagania budowy fundamentów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych oraz stropów. Oferta materiałów izolacyjnych Termo Organika zawiera także otuliny termiczne, które stosowane są do izolacji termicznej rur, w których płynie ciecz o temperaturze dodatniej. Otuliny wykonywane są na zamówienie klienta. Ponadto firma Termo Organika oferuje raflowane płyty ociepleniowe, które służą ociepleniu ścian w domach drewnianych. Znane są także pianka dylatacyjna oraz kliny dachowe, dzięki którym możliwe jest zaprojektowanie oraz wykonanie klinów dachowych. W ofercie znajdują się także ozdobne profile elewacyjne, które są używane do wykańczania elewacji zewnętrznych oraz wystroju wewnątrz budynku.

Komu powierzyć zaprojektowanie domu?

Komu powierzyć zaprojektowanie domu? Czasem rozwiązania leżą znacznie bliżej, niż mogłoby nam się to wydawać. Przede wszystkim do czynienia mamy z taką sytuacją wtedy, kiedy robimy rzeczy niecodzienne. Bo kiedy właśnie takich się podejmujemy, wtedy często nie myślimy do końca racjonalnie. Nie jesteśmy do czegoś przyzwyczajeni, więc działamy trochę po omacku, a trochę na sposób oficjalny. A nie zawsze trzeba. Dajmy na to, jeśli chcemy zaprojektować dom, bo zależy nam na tym, żeby taki wybudować, co najczęściej robimy? Okładamy się różnego rodzaju gazetami, czasopismami, w których mnoży się od projektów. Ewentualnie szukamy godzinami odpowiednich stron internetowych, bo te pokazują nam bardzo dużo (i najczęściej bardzo drogich) projektów. Nie wiemy, na co się zdecydować, a przede wszystkim – nie mamy pojęcia, kogo poprosić o pomoc. Tymczasem sprawa staje się nieraz znacznie prostsza, tylko trzeba na nią spojrzeć z właściwej strony. Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad tym, czy nie znamy kogoś, kto jest architektem. Jeśli znamy, rzecz od razu staje się łatwiejsza. Trzeba zapytać tej osoby o radę. A kto wie, być może ona zawodowo zajmuje się projektowaniem domów i będzie mogła nam pomóc w naszym projekcie bezpośrednio.

Ciepły dom

Ciepły dom Narodowa Agencja Poszanowania Energii patronuje w ostatnich czasach akcji, promującej energooszczędne budownictwo. W ramach tejże kampanii, firmy Termo Organika oraz BASF zaprojektowały wspólnie dom, którego termoizolacja oparta będzie na najnowocześniejszych technologiach takich jak styropian w kropki czy inne. Założeniem akcji jest zaprojektowanie domów jedno i wielorodzinnych, tanich oraz oszczędzających koszty zużywanej energii. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, iż największe oszczędności w zużyciu energii przynosi właśnie właściwe ocieplenie budynku. Ludzie błędnie myślą, że aby skutecznie oszczędzać energię należy jedynie korzystać z żarówek energooszczędnych. Akcje takie, jak ta promowana przez NAPE, maja na celu uświadomienie społeczeństwu, jak naglącym problemem jest nadmierne wydatkowanie energii oraz jak skutecznie zapobiegać temu zjawisku. Z powodu bardzo niskiej świadomości energetycznej społeczeństwa, rok rocznie państwo niepotrzebnie traci mnóstwo energii, którą mogłoby wykorzystywać w przemyśle i produkcji. Dlatego kampanie przybliżające obywatelom zagadnienia z dziedziny właściwego docieplania budynków są wręcz niezbędne i przyczyniają się do poprawy sytuacji finansowej całego kraju.

ETS Dom

ETS Dom Dom taki wykonany jest w technologi ICF (skrót od Insulating Concrete Forms to znaczy system szalunku traconego). Technologia ta od kilkudziesięciu lat jest z powodzeniem wykorzystywana w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie oraz krajach Europy Zachodniej. Dostępna jest również w Polsce. W oparciu o system ETS powstało w Polsce kilkanaście tysięcy budynków. Nowością są wykonane na bazie Neoporu elementy do budowy domu. Wykorzystując surowiec ten produkowany przez firmę BASF uzyskuje się zmniejszenie przewodności izolacji i ograniczenie strat ciepła. Efekt taki jest możliwy poprzez zastosowanie dodatku grafitu do klasycznie stosowanego polistyrenu. Wybierając tą metodę sprawiamy, że dom jest energooszczędny, co pozwala na zmniejszenie wydatków na energię grzewczą, ekologiczny, ponieważ zmniejszamy emisję pyłów i dwutlenku węgla do atmosfery dzięki mniejszemu zapotrzebowaniu na energię. System ETS jest trwały i wytrzymały na warunku atmosferyczne. Solidną konstrukcję zapewniają betonowe lub żelbetonowe ściany. Prosta i szybka możliwość wykonania budynku, łatwość prowadzenia przewodów instalacyjnych oraz dostosowanie zarówno grubości ścian, parametrów izolacyjnych jak i wykonania szerokiej gamy detali architektonicznych stanowią o świetlanej przyszłości systemu ETS.