Projektowanie domów

Tynki Termo Organiki

Tynki Termo Organiki Ocieplenie budynku okładziną z płyt styropianowych to przedostatni etap stawiania budynku. Ostatnim jest estetyczne wykończenie elewacji zewnętrznej. Służą do tego zaprawy tynkowe, produkowane przez Termo Organikę. Zakład posiada w swojej ofercie pięć rodzajów tynków: mineralny, akrylowy, silikonowy, polikrzemianowy i mozaikowy. Każdy z nich posiada doskonałą jakość i określone właściwości. Tynk mineralny i mozaikowy przeznaczone są do stosowana we wnętrzach i na ścianach zewnętrznych, pozostałe trzy jedynie na zewnątrz domu. Wszystkie tynki są sprzedawane w postaci gotowej do użycia. Posiadają strukturę typu baranek lub kornik, poza mozaikowym o pełnej strukturze. Każdy z nich jest przepuszczalny, odporny na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz korozję biologiczną. Wszystkie charakteryzują się wysoka trwałością i bardzo dobrymi własnościami roboczymi. W zależności od rodzaju można sobie dobrać kolor unikając w ten sposób konieczności malowania elewacji, co wiąże się z dodatkowymi nakładami pracy i finansowymi. Poza tynkiem mineralnym, który jest dostępny wyłącznie w kolorze białym i mozaikowym, posiadającym gamę kilku odcieni kolorystycznych melanżu, pozostałe trzy produkty oferują gamę około 200 kolorów do wyboru.

Nie tylko styropian

Nie tylko styropian Produkcja materiałów do izolacji termicznej budynków mieszkalnych, garaży, ciągów komunikacyjnych, magazynów i innych obiektów jest domeną zakładu. Poza znanymi na rynku płytami ze styropianu, a zwłaszcza popularnym dalmatyńczykiem – produkowanym od niedawna styropianem w kropki, zawierającym dodatek grafitu, firma Termo Organika oferuje również szereg innych artykułów, niezbędnych do wykonania dociepleń. Należą do nich na przykład kleje do styropianu i do zatapiania siatki, tynki i farby wykończeniowe, preparaty gruntujące, oraz materiały uzupełniające. Firma produkuje również same siatki, służące do wzmacniania elewacji. Siatki te produkowane są z poliuretanu i mają dwie różne gęstości. Innym cenionym produktem jest pianka poliuretanowa, służąca do wykonywania uszczelnień w systemie izolacji termicznej. Pianka taka sprzedawana w pojemnikach pod ciśnieniem standardowo może zwiększyć swoją objętość z 0,75 litra do 38 litrów. Może być stosowana do wszelkiego rodzaju uszczelnień, ram okiennych, rur kanalizacyjnych i wodnych, szczelin podłogowych i ściennych oraz do samej izolacji termicznej.

Energooszczędność przez docieplanie

Energooszczędność przez docieplanie Każdy wolnostojący dom ma tę wadę, że nie izoluje go od otoczenia sąsiednie pomieszczenie z każdej strony, jak to ma miejsce w budownictwie blokowym. Dodatkowo powierzchnia takiego domu wymagająca ogrzania z reguły przekracza powierzchnie standardowych mieszkań. Doskonałym sposobem na zmniejszenie kosztów ogrzania takiego domu jest zastosowanie standardowych dwu- lub trzywarstwowych ścian, w których jedną z warstw stanowi materiał izolacyjny. Warunkiem jest docieplenie nie tylko ścian nośnych, ale również podpiwniczenia, fundamentów, podłóg i stropów. Doskonałym materiałem służącym do takich celów jest styropian produkowany przez firmę Termo Organika. Nowoczesne produkty dostosowane są parametrami, jakością, składem, stopniem wytrzymałości i izolacji do poszczególnych zadań, jakie mają spełniać. Producent zapewnia wiele klas materiałów dociepleniowych o różnej grubości i wytrzymałości na nasikanie. Styropian ma doskonałe właściwości izolacyjne a jego przepuszczalność ciepła jest tak mała, że zdecydowanie obniży to koszty poniesione na ogrzewanie gazowe lub elektryczne. Jednorazowa inwestycja zwróci się szybko w mniejszych rachunkach.