Projektowanie domów

Materiały izolacyjne specjalne

Materiały izolacyjne specjalne Standardowo do dociepleń budynków mieszkalnych, garaży czy pomieszczeń magazynowych wykorzystuje się materiały izolacyjne podstawowych klas oferowanych przez producenta. Poza tymi klasami firma proponuje również kilka kategorii dodatkowych, przygotowanych pod kątem specjalnego przeznaczenia. Należą do nich styropiany klasy „superpoddasze” charakteryzujące się wyjątkową sprężystością, która umożliwia montowanie dociepleń w dachach krokwiowych Stosowanie tych płyt nie wymaga trwałego mocowania, gdyż same dostosowują się do ocieplanej powierzchni. Druga kategoria specjalną są płyty klasy „superstropodach”. Ich właściwością jest pokryta papą powierzchnia, dodatkowo izolująca od warunków atmosferycznych. Płyty są produkowane w wersji jedno i dwustronnie laminowanej. Kolejna klasa to płyty Termo XPS o dużej odporności na wilgoć i obciążenia. Płyty te mogą być stosowane do dociepleń zarówno fundamentów, jak i ścian zewnętrznych, ciągów komunikacyjnych, dachów i innych obiektów. Ostatnim produktem specjalnym jest pianka dylatacyjna do dachów, oferowana w postaci taśmy.

Fachowe ocieplanie styropianem Platinum

Fachowe ocieplanie styropianem Platinum Płyty izolacyjne ze styropianu szczycą się wysokimi parametrami użytkowymi oraz wciąż rosnącym zainteresowaniem klientów. Termo Organika, oprócz sprzedaży innowacyjnego styropianu w kropki, od niedawna w swoim asortymencie ma do zaoferowania również kompletny, markowy system ociepleń, bazujący na styropianie Platinum. Termo Organika jest dynamicznie rozwijającą się firmą, która bazuje na innowacyjnych, nowoczesnych rozwiązaniach ociepleń. Płyty izolacyjne ze styropianu to najbardziej użyteczne produkty o niezwykle wysokiej jakości. Termo Organika przeprowadza liczne innowacyjne eksperymenty, polegające na wprowadzaniu nowych technologii. Celem Termo Organika jest uzyskanie jak najlepszego produktu, który jest w stanie sprostać wymaganiom nowoczesnego klienta. Takim produktem jest, oprócz styropianu w kropki, właśnie srebrnoszary styropian Platinum, o bardzo wysokich parametrach izolacyjności. Firma przeprowadza częste kontrole jakości produktów, za pomocą nowoczesnych i dobrze wyposażonych laboratoriów kontrolno- badawczych.

Energooszczędność przez docieplanie

Energooszczędność przez docieplanie Każdy wolnostojący dom ma tę wadę, że nie izoluje go od otoczenia sąsiednie pomieszczenie z każdej strony, jak to ma miejsce w budownictwie blokowym. Dodatkowo powierzchnia takiego domu wymagająca ogrzania z reguły przekracza powierzchnie standardowych mieszkań. Doskonałym sposobem na zmniejszenie kosztów ogrzania takiego domu jest zastosowanie standardowych dwu- lub trzywarstwowych ścian, w których jedną z warstw stanowi materiał izolacyjny. Warunkiem jest docieplenie nie tylko ścian nośnych, ale również podpiwniczenia, fundamentów, podłóg i stropów. Doskonałym materiałem służącym do takich celów jest styropian produkowany przez firmę Termo Organika. Nowoczesne produkty dostosowane są parametrami, jakością, składem, stopniem wytrzymałości i izolacji do poszczególnych zadań, jakie mają spełniać. Producent zapewnia wiele klas materiałów dociepleniowych o różnej grubości i wytrzymałości na nasikanie. Styropian ma doskonałe właściwości izolacyjne a jego przepuszczalność ciepła jest tak mała, że zdecydowanie obniży to koszty poniesione na ogrzewanie gazowe lub elektryczne. Jednorazowa inwestycja zwróci się szybko w mniejszych rachunkach.

Ciepły dom

Ciepły dom Narodowa Agencja Poszanowania Energii patronuje w ostatnich czasach akcji, promującej energooszczędne budownictwo. W ramach tejże kampanii, firmy Termo Organika oraz BASF zaprojektowały wspólnie dom, którego termoizolacja oparta będzie na najnowocześniejszych technologiach takich jak styropian w kropki czy inne. Założeniem akcji jest zaprojektowanie domów jedno i wielorodzinnych, tanich oraz oszczędzających koszty zużywanej energii. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, iż największe oszczędności w zużyciu energii przynosi właśnie właściwe ocieplenie budynku. Ludzie błędnie myślą, że aby skutecznie oszczędzać energię należy jedynie korzystać z żarówek energooszczędnych. Akcje takie, jak ta promowana przez NAPE, maja na celu uświadomienie społeczeństwu, jak naglącym problemem jest nadmierne wydatkowanie energii oraz jak skutecznie zapobiegać temu zjawisku. Z powodu bardzo niskiej świadomości energetycznej społeczeństwa, rok rocznie państwo niepotrzebnie traci mnóstwo energii, którą mogłoby wykorzystywać w przemyśle i produkcji. Dlatego kampanie przybliżające obywatelom zagadnienia z dziedziny właściwego docieplania budynków są wręcz niezbędne i przyczyniają się do poprawy sytuacji finansowej całego kraju.