Projektowanie domów

Tynki Termo Organiki

Tynki Termo Organiki Ocieplenie budynku okładziną z płyt styropianowych to przedostatni etap stawiania budynku. Ostatnim jest estetyczne wykończenie elewacji zewnętrznej. Służą do tego zaprawy tynkowe, produkowane przez Termo Organikę. Zakład posiada w swojej ofercie pięć rodzajów tynków: mineralny, akrylowy, silikonowy, polikrzemianowy i mozaikowy. Każdy z nich posiada doskonałą jakość i określone właściwości. Tynk mineralny i mozaikowy przeznaczone są do stosowana we wnętrzach i na ścianach zewnętrznych, pozostałe trzy jedynie na zewnątrz domu. Wszystkie tynki są sprzedawane w postaci gotowej do użycia. Posiadają strukturę typu baranek lub kornik, poza mozaikowym o pełnej strukturze. Każdy z nich jest przepuszczalny, odporny na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz korozję biologiczną. Wszystkie charakteryzują się wysoka trwałością i bardzo dobrymi własnościami roboczymi. W zależności od rodzaju można sobie dobrać kolor unikając w ten sposób konieczności malowania elewacji, co wiąże się z dodatkowymi nakładami pracy i finansowymi. Poza tynkiem mineralnym, który jest dostępny wyłącznie w kolorze białym i mozaikowym, posiadającym gamę kilku odcieni kolorystycznych melanżu, pozostałe trzy produkty oferują gamę około 200 kolorów do wyboru.

System Silver, Platinum czy Gold?

System Silver, Platinum czy Gold? Każdy z trzech oferowanych systemów dociepleń to zestaw płyt ze styropianu, czyli spienionego polistyrenu oraz materiałów uzupełniających, takich jak kleje, tynki, farby czy siatki wzmacniające. Materiały izolacyjne w poszczególnych systemach różnią się nieco składem i przeznaczeniem. Poczynając od płyt zwykłych, poprzez Silver, Platinum, a kończąc na Gold, każda następna klasa charakteryzuje się mniejszą przepuszczalnością ciepła. Oznacza to przede wszystkim lepszą izolację termiczną ocieplanych powierzchni lub możliwość zastosowania cieńszych płyt do uzyskania tego samego efektu końcowego. O właściwościach poszczególnych rodzajów płyt decyduje dodatek grafitu w odpowiednich proporcjach. Styropian systemu Silver przeznaczony jest głównie do izolacji ścian pod lekkimi okładzinami zewnętrznymi, ścian bezspoinowych oraz ścian szczelinowych. Płyty systemu Platinum dodatkowo poza wymienionymi wyżej przykładami można stosować do dociepleń loggi balkonowych i nadproży okiennych. System Gold przeznaczony jest do dociepleń w bespoinowych systemach BSO oraz do okładzin zewnętrznych pod wykończeniem elewacji. Do wszystkich rodzajów płyt dostosowane są odpowiednie kleje mocujące.

Ociepl swój dom styropianem w kropki

Ociepl swój dom styropianem w kropki Styropian wchodzi w skład materiałów izolacyjnych, które stosowane są do ocieplania domów. Łączy w sobie wysoką jakość i dogodną dla klientów cenę. Firma Termo Organika wytwarza unikalny styropian w kropki, którego nietypowe oznaczenie odróżnia go od wszystkich pozostałych. Zawiera w swym składzie grafit, który wzmacnia działanie izolacyjne. Ciemne kropki to granulki wzbogacone grafitem. Styropian w kropki jest materiałem o wysokiej jakości. Termo Organika dba o doskonałość swoich wyrobów. Firma może szczycić się także wysoko wykwalifikowaną kadrą pracowników, która w nowocześnie urządzonych laboratoriach przeprowadza badania materiałów izolacyjnych. Termo Organika specjalizuje się przede wszystkim w produkcji płyt, które są wykonane, m.in ze styropianu w kropki, o dowolnych wymiarach oraz grubości. Firma Termo Organika nieustannie bada jakość oraz parametry techniczne, produkowanego przez siebie styropianu. Firma doradza swoim klientom zakup odpowiedniego produktu oraz zapewnia błyskawiczny transport i wsparcie techniczne. Produkowany przez firmę styropian w kropki jest produktem o najwyższej jakości.

Nie tylko styropian

Nie tylko styropian Produkcja materiałów do izolacji termicznej budynków mieszkalnych, garaży, ciągów komunikacyjnych, magazynów i innych obiektów jest domeną zakładu. Poza znanymi na rynku płytami ze styropianu, a zwłaszcza popularnym dalmatyńczykiem – produkowanym od niedawna styropianem w kropki, zawierającym dodatek grafitu, firma Termo Organika oferuje również szereg innych artykułów, niezbędnych do wykonania dociepleń. Należą do nich na przykład kleje do styropianu i do zatapiania siatki, tynki i farby wykończeniowe, preparaty gruntujące, oraz materiały uzupełniające. Firma produkuje również same siatki, służące do wzmacniania elewacji. Siatki te produkowane są z poliuretanu i mają dwie różne gęstości. Innym cenionym produktem jest pianka poliuretanowa, służąca do wykonywania uszczelnień w systemie izolacji termicznej. Pianka taka sprzedawana w pojemnikach pod ciśnieniem standardowo może zwiększyć swoją objętość z 0,75 litra do 38 litrów. Może być stosowana do wszelkiego rodzaju uszczelnień, ram okiennych, rur kanalizacyjnych i wodnych, szczelin podłogowych i ściennych oraz do samej izolacji termicznej.

Fachowe ocieplanie styropianem Platinum

Fachowe ocieplanie styropianem Platinum Płyty izolacyjne ze styropianu szczycą się wysokimi parametrami użytkowymi oraz wciąż rosnącym zainteresowaniem klientów. Termo Organika, oprócz sprzedaży innowacyjnego styropianu w kropki, od niedawna w swoim asortymencie ma do zaoferowania również kompletny, markowy system ociepleń, bazujący na styropianie Platinum. Termo Organika jest dynamicznie rozwijającą się firmą, która bazuje na innowacyjnych, nowoczesnych rozwiązaniach ociepleń. Płyty izolacyjne ze styropianu to najbardziej użyteczne produkty o niezwykle wysokiej jakości. Termo Organika przeprowadza liczne innowacyjne eksperymenty, polegające na wprowadzaniu nowych technologii. Celem Termo Organika jest uzyskanie jak najlepszego produktu, który jest w stanie sprostać wymaganiom nowoczesnego klienta. Takim produktem jest, oprócz styropianu w kropki, właśnie srebrnoszary styropian Platinum, o bardzo wysokich parametrach izolacyjności. Firma przeprowadza częste kontrole jakości produktów, za pomocą nowoczesnych i dobrze wyposażonych laboratoriów kontrolno- badawczych.

Termo Organika dla Twojego domu

Termo Organika dla Twojego domu Warto skorzystać z produktów Termo Organika. Ciepły dom to szczęśliwy dom. Aby marzenia o ciepłym domu spełniły się, warto skorzystać z oferty Termo Organika. Bogaty asortyment dotyczy różnych materiałów izolacyjnych, stosowanych do ocieplania ścian, dachów, podłóg jak i fundamentów. Sukces materiałów izolacyjnych przejawia się wysokim standardem energooszczędności. Bogata oferta materiałów izolacyjnych pozwala na budowę budynku o dowolnej funkcji architektonicznej. Funkcja materiały izolacyjnych dotyczy wspomagania budowy fundamentów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych oraz stropów. Oferta materiałów izolacyjnych Termo Organika zawiera także otuliny termiczne, które stosowane są do izolacji termicznej rur, w których płynie ciecz o temperaturze dodatniej. Otuliny wykonywane są na zamówienie klienta. Ponadto firma Termo Organika oferuje raflowane płyty ociepleniowe, które służą ociepleniu ścian w domach drewnianych. Znane są także pianka dylatacyjna oraz kliny dachowe, dzięki którym możliwe jest zaprojektowanie oraz wykonanie klinów dachowych. W ofercie znajdują się także ozdobne profile elewacyjne, które są używane do wykańczania elewacji zewnętrznych oraz wystroju wewnątrz budynku.

Styropian – profesjonalna izolacja termiczna

Styropian - profesjonalna izolacja termiczna Termo Organika oferuje styropian stanowiący niezastąpioną izolacją termiczną. Produkt ten jest nie do podrobienia, gdyż styropian został specjalnie oznakowany zabezpieczeniem, widocznym w świetle ultrafioletowym. Izolacja termiczna, jaką zapewniają profesjonalnie wykonane płyty styropianowe, służące ocieplanie ścian to doskonała bariera dla przepływu ciepła. Dzięki odpowiedniej izolacji termicznej możemy zaoszczędzić pieniądze, przez zmniejszenie wydatków związanych z ogrzewaniem. Styropian stanowi niezastąpioną metodę, która służy izolacji cieplnych ścian budynków mieszkalnych i publicznych. Płyty styropianowe posiadają Rekomendacje Techniczne Instytutu Techniki Budowlanej. Płyty styropianowe są zróżnicowane, różnią się one właściwościami izolacyjnymi. Oferta Termo Organika zawiera bogaty asortyment, na który składają się rozmaite płyty styropianowe, o zróżnicowanej barwie. Możemy zakupić płyty srebrzysto-szare, których kolor stanowi wynik wkomponowanych w skład produkty cząstek grafitu, który wpływa na jakość izolacji termicznej. Płyty styropianowe służą także ocieplaniu podłóg, stropów, dachów i stropodachów budynków mieszkaniowych i publicznych.